Wywiady z prof. Krzysztofem Ożogiem dyrektorem Archiwum UJ

Radiowa Dwójka wyemitowała serię pięciu kilkunastuminutowych wywiadów z prof. dr. hab. Krzysztofem Ożogiem dyrektorem Archiwum UJ. Opowiada o rozwoju swoich zainteresowań historycznych, studiach w Uniwersytecie Jagiellońskim, studiach doktoranckich, pracy dydaktycznej na uczelni oraz o publikacjach naukowych i problematyce badawczej, która obejmuje średniowiecze polskie, ze szczególnym naciskiem na źródłoznawstwo, historię kultury intelektualnej, Kościoła i Uniwersytetu Krakowskiego. Jedną z rozmów Profesor poświęcił pracy na stanowisku dyrektora Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego, omawiając charakter i zadania tej jednostki, jej bogate zbiory oraz realizowane w niej projekty badawcze.

Rozmowy zostały nagrane w cyklu „Zapiski ze współczesności", którego istotą są wspomnieniowe rozmowy z bohaterem tygodnia, skoncentrowane na biografii oraz problematyce współczesnej kultury.

Rozmów można wysłuchać na stronie Polskiego Radia, zob.

Data opublikowania: 25.04.2016