Książka P.M. Żukowskiego o dziejach Wydziału Prawa – Krakowską Książką Miesiąca

Z przyjemnością informujemy, że nagrodę Krakowska Książka Miesiąca we wrześniu 2017 r. otrzymała książka Przemysława M. Żukowskiego „Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w latach 1918-1939” (Księgarnia Akademicka, Kraków 2016). Autor jest adiunktem w Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistą dziejów XIX i XX w. Honorowy tytuł Krakowska Książka Miesiąca przyznawany jest przez Jury powołane przez Dyrekcję Śródmiejskiego Ośrodka Kultury, organizatorem jest Biblioteka Kraków, a fundatorem nagrody – miasto Kraków. Nagrodę ustanowiono dla podtrzymania i rozwoju życia literackiego i kulturalnego miasta i regionu. Skierowana jest głównie do twórców literatury pięknej, popularnonaukowej, publicystyki i reportażu, rzadko zaś trafia do książek naukowych. Tym bardziej cieszy, że doceniono rozprawę z zakresu historiografii uniwersyteckiej. Zapraszamy serdecznie na uroczystość wręczenia nagrody 27 września (środa) 2017 r. o godz. 18.00 do Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1.

Więcej informacji o książce zob. http://www.archiwum.uj.edu.pl/archiwum/aktualnosci/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_Ez8T/1445705/135765571

Data opublikowania: 21.09.2017