Wystawa "600 lat medycyny uniwersyteckiej w Krakowie"

Przed ponad 600 laty w Krakowie narodziły się zręby polskiej medycyny uniwersyteckiej. Tutaj przez wieki rozwijały się w ramach Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego najważniejsze specjalności lekarskie, takie jak: chirurgia, ginekologia czy interna.

 
"600 lat medycyny uniwersyteckiej w Krakowie" to pierwsza tego typu wystawa w Krakowie i w Polsce, pokazująca jak na przestrzeni ponad sześciu wieków rozwijała się medycyna i jak postęp w tej dziedzinie miał wpływ na ludzkie życie i zdrowie.
 
Ekspozycję można oglądać do 28 lutego 2012 roku w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej, wejście od ul. Oleandry 3, od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00. Wstęp na wystawę jest wolny.
 
Szczegółowe informacje o wystawie można przeczytać w grudniowo-styczniowym wydaniu miesięcznika UJ "Alma Mater" w artykule zatytułowanym "Historia -- świadek czasu..." autorstwa komisarza wystawy -- dr. hab. Ryszarda Gryglewskiego z Katedry Historii Medycyny Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Link do materiału wideo