Koncert wiedeński dla małych serc

Austriaccy muzycy wystąpili w Krakowie z charytatywnym „Koncertem wiedeńskim dla małych serc", z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz krakowskiej Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Wiedeńscy muzycy zagrali dla krakowskiego szpitala już po raz czwarty. 22 stycznia 2012 r. na scenie w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego wystąpił zespół solistów pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Gwiazdą wieczoru był solista Opery Wiedeńskiej, tenor Mehrzad Montazeri oraz Ewelina Szybilska (sopran).

 
Program wieczoru, oparty na muzyce Johanna Straussa, nawiązywał do tradycyjnego noworocznego koncertu w Wiedniu. Poprowadził go Marek Pacuła. Jak wyjaśnił prof. Janusz Skalski, szef Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na wybudowanie w Krakowie nowoczesnej tzw. hybrydowej sali operacyjnej z przeznaczeniem do wieloetapowego leczenia operacyjnego najcięższych wad serca u dzieci, której wartość szacuje się na 8 mln zł.
 
W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu rocznie wykonuje się ponad 400 operacji. Większość pacjentów to noworodki, które dzięki specjalistycznej pomocy mogą żyć, chociaż przyszły na świat bardzo chore.
 
Koncert zorganizowały Fundacja Schola Cordis -- Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej, Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Link do materiału wideo